More Website Templates @ TemplateMonster.com - December 16, 2013!

Basket Beat


Basket Beat Basket Beat je metodológia, ktorú vytvoril Josep María Aragay (sociálny pedagóg a hudobný terapeut), ktorá používa basketbalovú loptu, telo a hru na umožnenie prístupu pre znevýhodnené skupiny ku kvalitnej umeleckej skúsenosti a vzdelávania zameraným na zručnosti potrebné pre život s kritickým, politickým, aktivistickým a profesionálnym pohľadom na sociálnu transformáciu. Vznikla v roku 2009 a v roku 2015 bolo založené združenie.


Basket Beat má tiež formu umeleckého putovného projektu: Big Band Beat Basket Barcelona je jedinečný profesionálny orchester, ktorého rytmus a zvuk sú vytvárané basketbalovými loptami a kde spoločné cesty spájajú znevýhodnených a profesionálnych umelcov.


V súčasnosti projekt pravidelne spolupracuje s rôznymi organizáciam, napr. Ministerstvom spravodlivosti Generalitat de Catalunya a mestom Hospitalet; Ateneu Sant Roc, Nadáciou Camí Nou; Cirkusovou školou Ateneu 9 Barris; Somnis, nadáciou Sea a projektom Xamfrà, inštitúciami a školami Prat 1 Mestre Morera, Miquel Tarradell, Manuel de Montsuar, atď. To predstavuje viac ako 13 týždenných workshopov, ktoré pravidelne navštevuje takmer dvesto účastníkov.

Podobným spôsobom je projekt realizovaný v akademickej oblasti, vo výskumnej skupine na fakulte Pere Tarres Univerzita Ramona Llulla; v rámci spolupráce s Masters of Art and Music Therapy Mediation of University of Barcelona; ako aj s učiteľmi Paris-Est Créteil Val-de-Marne University (Francúzsko) a Nordhausen (Nemecko).

Asociácia sa pravidelne zúčastňuje na rôznych konferenciách, napr. Štvrtá konferencia o sociálnom začleňovaní a vzdelávaní v oblasti herectva v Madride; 6. národný kongres sociálneho vzdelávania vo Valencii; XIX. latinskoamerický seminár o hudobnej výchove v Montevideu; ISME 2014 - Svetová konferencia o hudobnej výchove v Porto Alegre; alebo Medzinárodný festival komunitného umenia v Rotterdame alebo v Mexiku; 2015: Medzinárodné umenie III Encontro e Comunidade v Porto.


Basket Beat Cieľové skupiny:
Znevýhodnené skupiny, najmä mladí ľudia


Názov organizácie:
Združenie Basket Beat, ktoré založil sociálny pedagóg Josep María Aragay

Miesto:
Barcelona

Viac informácií:
www.basketbeat.orgPovedali o nás

„Počas tých pár hodín som sa smiala ako dieťa, ktoré vytváralo zvuky zaznamenané v mojom srdci [...] Každá odrazená lopta si pamätala moje detstvo a dospievanie."
Melissa Villegas, psychologička a herečka v Združení matiek Candelarie - Cesty nádeje v Medellíne


„Účastníci sa učia sústrediť sa, posilniť svoje zmysly, koordináciu, poznať svoje telo, [...] rozvíjať svoj tvorivý potenciál a stimulovať pamäť."
Michelle Fisher, vedúca projektu Mládež diecézy v Quibdó