More Website Templates @ TemplateMonster.com - December 16, 2013!

ACCESS – Anglický program mikroštipendií


English Access Microscholarship Programme Program civilnej služby, podporovaný vládou, ponúka dobrovoľnícke príležitosti pre mladých ľudí vo veku od 18 do 25 rokov. Umožňuje im identifikovať a rozvíjať svoj osobný projekt, ako aj niektoré mäkké a odborné zručnosti, ktoré môžu byť užitočné pre ich profesionálnu dráhu. Civilná služba je prístupná pre všetkých, ale vyžaduje si veľa samostatnosti a sebavedomia. Niektorým mladým ľuďom je potrebné ponúknuť možnosť civilnej služby spolu s osobitnou podporou, aby dokázali čo najlepšie využiť svoju dobrovoľnícku skúsenosť.

9-mesačný program Prístup (Access), realizovaný v rokoch 2016 – 2017, kombinuje program komunitnej dobrovoľníckej služby (16 hodín týždenne) a hodiny angličtiny (10 hodín týždenne) pragmatickým a motivujúcim spôsobom. Súčasťou programu je intenzívne mesačné školenie v USA. Účastníci získavajú teoretické i praktické skúsenosti a využívajú formálne a neformálne vzdelávanie, aby pobyt v zahraničí využili čo najlepšie.English Access Microscholarship Programme - Exhibition and meeting with the photographer Sandra Calligaro
Plán programu:
4. - 6. november 2016: úvod do programu, budovanie tímu

Od novembra 2016:
  • v Regionálnom informačnom stredisku pre mládež, kde majú účastníci voľný prístup k počítačom a internetu, sa uskutočnia kurzy angličtiny (10 hodín týždenne);
 • dobrovoľnícká služba v komunite (16 hodín týždenne)
 • rôzne aktivity spojené s americkou kultúrou, filmom, divadlom, umeleckými podujatiami.

 • Cieľové skupiny:
  18 mladých ľudí vo veku 16 – 20 rokov, ktorí predčasne opustili školu a žijú v areas of Marseille.  Názov organizácie:
  Organizácia Eurocircle založená v roku 1993 v Berlíne je od roku 2006 európskou mimovládnou organizáciou,. Rozvíja a realizuje nadnárodné projekty, ktoré sa zameriavajú na medzinárodnú mobilitu mladých ľudí. Tieto projekty sú určené na podporu európskeho občianstva založeného na hodnotách interkultúrnej tolerancie, rovnosti, mieru, ekológie a solidarity.
  English Access Microscholarship Programme - Artistic wander around downtown MarseilleProjekt spolufinancuje konzulát USA v Marseille (anglickú časť programu) a prefektúra Marseille a okolie (civilnú službu).

  Miesto:
  Marseille

  Viac informácií:
  www.eurocircle.info
  www.exchanges.state.gov/non-us/EnglishAccess
  www.bouches-du-rhone.gouv.fr  POVEDALI O NÁS

  „ACCESS je prostriedkom, ktorý pomáha našinm účastníkom rozvíjať si zručnosti v angličtine spolu so sociálnymi, občianskymi a tímovými zručnosťami. Cieľom je, aby sa zapojili do aktivít, experimentovali, videli niečo odlišné od svojej rutiny a získali základné znalosti v angličtine. Civilná služba je spôsob, ako rozvinúť niektoré odborné zručnosti, urobiť prvý krok na trh práce a pomôcť im lepšie sa integrovať založením profesionálnej siete.”
  Helene, manažérka projektu Access


  „Veľmi sa mi páčil film. Rada by som si ho pozrela znova.”
  Elodie, 16-ročná účastníčka programu Access
  Film: “Mimo zákon, Jim Jarmush, 1986


  „Páčila sa mi prechádzka, pretože mám rád absurdný humor a náš sprievodca bol naozaj veľmi zábavný. Bola to zábava a rada si budem pamätať jeho príbeh, keď sa budem prechádzať cez štvrť Bernardines.”
  Solenn, 20-ročná účastníčka programu Access
  Prechádzka za umením v centre Marseilles


  „Včera sme boli s Jeanom Michelom Dissardom v Historickom múzeu Marseille. Jean-Michel je režisérom dokumentárneho filmu Spoznávam Ameriku. Sedeli sme okolo stola a diskutovali sme o filme. Uvedomila som si, že mám ten istý príbeh ako jeden z teenagerov vo filme - Brandon. Keď bol dieťa, jeho matka ho opustila, nechala v Guatemale a odcestovala do Ameriky. Neskôr prešiel púšť, aby sa s ňou opäť stretol."
  Mathilde, 20-ročná účastníčka programu Access
  Stretnutie s Jean-Michelom Dissardom, filomovým režisérom