More Website Templates @ TemplateMonster.com - December 16, 2013!

IBILKI


Ibilki je inkluzívny horolezecký projekt, ktorý inovuje spojením horolezeckej literatúry, športu, maľby a sociálneho začlenenia. Projekt zahŕňa aktivity v prírodnom prostredí s cieľom uľahčiť prístup (so všetkými zárukami bezpečnosti) ľuďom, ktorí si chcú užívať krajinu a hory. Podporuje zdravý a inkluzívny spôsob života, v ktorom ľudia rozvíjajú spoločenské hodnoty a spoluprácu. Jeho cieľom je odstrániť všetky fyzické bariéry pre ľudí so zdravotným postihnutím v prístupe k prírodnému prostrediu, podporovať zdravé nové záujmy a záľuby, prežívať nové skúsenosti v priamom kontakte s prírodným prostredím. Zvyšuje tiež povedomie o otázkach sociálneho začlenenia súvisiacich s rôznymi skupinami ľudí.

Inkluzívne horolezecké združenie IBILKI vyhralo 1. súťaž udržateľných miestnych iniciatív, ktoré prispievajú k trvalo udržateľnému rozvoju. Súťaž, ktorú podporuje UNESCO, Extea a Baskická agentúra spolupráce pre rozvoj, odmeňuje najlepší projekt, ktorý z miestnej úrovne prispieva k novej Svetovej agende trvalo udržateľného rozvoja 2030.

Ibilki svojimi aktivitami prispieva k zlepšovaniu zdravia a životných podmienok (Cieľ 3) a znižovaniu nerovností (Cieľ 10). Z týchto dôvodov po verejnom hlasovaní prostredníctvom internetovej stránky súťaže, Etxea, odborná porota menovaná UNESCO, rozhodla, že táto iniciatíva je najlepšia medzi účastníkmi súťaže. Porota pozostávala z ľudí uznávaných v oblasti udržateľnosti, komunikácie, rodovej rovnosti, životného prostredia a vzdelávania.

Suited in depth
Cieľové skupiny:
Skupiny bezdomovcov, prisťahovalcov a ľudí so zdravotným postihnutím


Názov organizácie:
Ibilki je nezisková organizácia vytvorená kvalifikovanými horskými vodcami, ktorí ponúkajú kultúrnu a sociálnu integráciu v horách

Miesto
Guecho (Biscay), provincia Baskicka

Viac informácií:
www.ibilkibidaiak.wix.comPovedali o nás


„Podporujeme zdravý a inkluzívny spôsob života, v ktorom ľudia rozvíjajú sociálne hodnoty a spoluprácu."

„Ibilki prispieva k rozvoju zdravia a blaha ľudí, ako aj k znižovaniu nerovností medzi nimi."
Tím horských vodcov Ibilki