More Website Templates @ TemplateMonster.com - December 16, 2013!

Podaj ruku miestnemu, Rím


Lend a hand to a local. Rome
Projekt Nove Onlus poskytuje pomocnú ruku Talianom v ťažkých situáciách, medzi nimi aj novým chudobným: jednotlivcom a rodinám postihnutým hospodárskou krízou a nezamestnanosťou. Tiché obete, ktoré nežobrú, príbehy ktorých netvoria hlavné správy, ktorí sa len snažia prežiť bez straty dôstojnosti.

Projekt poskytuje pomoc v núdzi a nepretržitú podporu v oblasti sociálnej integrácie a pri snahe o dosiahnutie ekonomickej nezávislosti. Metódy a ciele boli identifikované v spolupráci s inštitúciami a organizáciami hlboko zakorenenými v miestnej komunite. Tento projekt využíva inovatívnu formu, prostredníctvom ktorej môžu darcovia priamo kontaktovať príjemcov, pomáhajú budovať solidaritu, zmysel pre komunitu a vzťah, ktorý presahuje tradičné modely. Každý, kto chce anonymne ponúknuť svoju podporu, môže tak urobiť prostredníctvom programu Nove Onlus.

Projekt sa začal v marci 2016. Prvé prípady boli zamerané na podporu zraniteľných rodín a zahŕňali finančnú podporu na pokrytie nezaplatených účtov, nájomného, neodkladnej renovácie domov, možností odborného vzdelávania prípravy a dopravy s cieľom pomôcť udržať si prácu. Podaj ruku miestnemu, Rím je pilotnou fázou iniciatívy, ktorú Nove Onlus plánuje postupne rozšíriť aj v iných talianskych mestách a regiónoch.


Lend a hand to a local. Rome
Cieľové skupiny:
Verejnosť, ľudia s ekonomickými prekážkami

Názov organizácie:
Rím, 13. okres; Caritas (San Romano Martire Church); SGB Humangest Holding; Community of Sant’ Egidio; , Ronda della solidarietà Roma Onlus

Miesto:
Rome

Viac informácií:
www.noveonlus.org/en/dai-una-mano-italia


POVEDALI O NÁS


„Je úžasné vidieť, ako môže vaša práca zmeniť životy ľudí. Keď sme raz oznamovali jednej účastníčke programu, že ju budeme finančne podporovať, aby mohla zaplatiť účty a nájomné, uvedomila si, že sa o ňu konečne niekto postará."