More Website Templates @ TemplateMonster.com - December 16, 2013!

Horolezci bez bariér


Mountaineers without Barriers Projekt Horolezci bez bariér začal pred siedmimi rokmi v oblasti športu a sociálnej oblasti. Prostredníctvom svojich aktivít v horách a prírodnom prostredí podporuje sociálne začlenenie športovcov s rôznymi fyzickými, zmyslovými a intelektuálnymi schopnosťami, a poskytuje podporu formou sprievodcov, dobrovoľníkov a športovcov pri realizácii ročného programu aktivít pre deti s postihnutím alebo bez neho a ich rodiny.

V rámci projektu sa v závislosti od možností detí realizuje ročný program aktivít zameraný na dve skupiny, v zmysle myšlienky HORY A AKTIVITY PRE VŠETKÝCH. Akčnú skupinu tvoria športovci všetkých vekových kategórií a schopností, ako aj naši dobrovoľní sprievodcovia. Multidisciplinárne aktivity tejto skupiny sú charakteristické tým, že sú prístupné všetkým účastníkom, a zahŕňajú návštevy tlmočníckych centier, dielní, horolezectvo, mykológiu, kempovanie alebo jednoduchý treking, hry, atď.


Mountaineers without Barriers Tieto aktivity sa realizujú vždy v kontakte s prírodou, podobne ako aj školenia a technické poradenstvo športovcov v prírodnom prostredí, a sú súčasťou ročného plánu. Vysokohorský tím, pozostávajúci z turistických sprievodcov, tvoria dobrovoľníci a horolezci s rôznymi fyzickými, zmyslovými a intelektuálnymi schopnosťami.

Projekt zahŕňa komplexný program školení a fyzickej prípravy, ktorý umožňuje horolezecké aktivity na národnej a medzinárodnej úrovni.
Mountaineers without Barriers Cieľové skupiny:
Ľudia so zdravotným postihnutím. Počas dvoch rokov boli integrovaní dvaja mladí alpinisti s rôznymi intelektuálnymi schopnosťami, ktorí vyvinuli inovatívny spôsob prípravy, ktorý bude referenciou v tejto oblasti.
Pri príprave ročného programu aktivít sa klub rozdeľuje na skupinu spoločenských akcií a vysokohorskú skupinu. Tieto aktivity zapájajú viac ako 100 detí a rodín, okrem športovcov, ktorí sa stále viac zapájajú do horského tímu.


Názov organizácie:
Športový klub Horolezci bez bariér

Miesto:
Guadarrama, Madrid

Viac informácií:
www.montanerossinbarreras.es


Povedali o nás

„Projekt Montañeros Sin Barreras začal pre ôsmimi rokmi. Ide o integračný projekt, projekt, ktorým chceme priblížiť svet hôr a prírody všetkým ľuďom s postihnutím, či už zmyslovým, duševným, fyzickým; a najmä deťom. Aktivitami s nimi chceme dosiahnuť ich integráciu. Vytvoril som tiež vysokohorský tím a už pred rokom a pol sme naplnili jeho cieľ, ktorým nie je nič iné ako začlenenie. S týmto cieľom zdolalo viac ako 15 postihnutých športovcov McKinley, Aconcagua, Cho Oyu, Elbrus, Naranjo de Bulnes, Aguille du Midi ... Ja tiež začnem čoskoro robiť vysokohorské aktivity ako ďalší horolezci, nezávisle".
Miguel Ángel Gavilán, horolezec s postihnutím, zakladateľ neziskového združenia Montañeros sin Barreras