More Website Templates @ TemplateMonster.com - December 16, 2013!

Noví dobrovoľníci


New Volunteers Noví dobrovoľníci sú projektom, ktorý v roku 2007 vytvorila organizácia Down Lleida na podporu dobrovoľníctva medzi ľuďmi s Downovým syndrómom alebo mentálnym postihnutím. Projekt mení tradičný koncept dobrovoľníctva v oblasti zdravotného postihnutia, kde samotní ľudia s Downovým syndrómom alebo mentálnym postihnutím vykonávajú dobrovoľnícke aktivity v prospech komunity, stávajú sa mladými sociálnymi podnikateľmi a pomáhajú sociálnym a kultúrnym organizáciám.


New Volunteers Fázy projektu:
  • Ochota zúčastniť sa: mladí ľudia z Lleidy vyjadria záujem o dobrovoľnícku činnosť.
 • Školenie: intenzívna stimulačná aktivita z Lleida zameraná na tému dobrovoľníctva. Niektorí mladí ľudia sa zúčastnili na kurzoch dobrovoľníctva prostredníctvom Katalánskej federácie sociálneho dobrovoľníctva.
 • Programovanie: školiteľ pre voľný čas kontaktuje organizácie s cieľom nájsť miesta pre dobrovoľníkov a ponúka ich mladým ľuďom, ktorí si môžu vybrať podľa svojich preferencií a kvalifikácie pre určenú úlohu.
 • Realizácia: mladí mladí ľudia z Lleidy a dobrovoľníci z organizácie vykonávajú aktivity spoločne ako rovnocenní partneri.
 • Hodnotenie: účastníci absolvujú hodnotiaci postup na konci projektu. • Inovatívny charakter projektu umožňuje ľuďom s Downovým syndrómom alebo mentálnym postihnutím zapojiť sa do dobrovoľníckej činnosti s cieľom ľahšieho sociálneho začlenenia.

  V roku 2007, Down Lleida zrealizovala väčší projekt, v ktorom sa zúčastnili nielen mladí ľudia zo združenia, ale aj chlapci a dievčatá s Downovým syndrómom a iným mentálnym postihnutím, ktorí vykonávali dobrovoľnícke aktivity a aktivity pre iné organizácie a združenia v meste. Táto iniciativa sa začala rozrastať na základe dobrých výsledkov dosiahnutých v projekte sociálneho zamestnávania, na ktorom sa zúčastnila aj časť členov tejto skupiny.
  New Volunteers

  Cieľová skupina:
  Mladí ľudia s Downovým syndrómom alebo mentálnym postihnutím, ktorí sa chcú zapojiť do dobrovoľníckych aktivít.


  Názov organizácie:
  Down Lleida

  Miesto:
  Lleida


  Viac informácií:
  www.downlleida.org/es/inicio/que-hacemos/ocio-y-voluntariado/nuevos-voluntarios  Povedali o nás

  „Prvý deň som pocítila niečo, čo nikdy predtým a rozhodla som sa, že si to chcem zopakovať. Mňa dobrovoľníctvo teší, aj spoločné chvíle, najmä keď vidím, že sme spolu ako akákoľvek iná partia priateľov. "
  Iris Limones, dobrovoľníčka


  „Rovnosť, akoby sa stereotypy roztopili, aby sme si mohli vychutnať každú sekundu. To je malý fragment jedného z mnohých pocitov a vecí, ktoré sa naučíte; nie je ľahké jednoducho vyjadriť to, čo robí dobrovoľníctvo tak výnimočným a zmysluplným. Mám fyzické postihnutie a vzdelávam sa v „normálnom" prostredí a teraz, keď sa prvýkrát venujem dobrovoľníctvu, vidím, že je to naozaj pravda. "
  Eric Solanes, dobrovoľník