More Website Templates @ TemplateMonster.com - December 16, 2013!

Nota Bene


Nota bene Odhaduje sa, že na Slovensku žije približne 10.000 – 15.000 bezdomovcov. Združenie Proti prúdu pomáha od roku 2001 osobám bez domova integrovať sa do spoločnosti a zvyšovať povedomie o bezdomovectve.
Združenie vydáva mesačný uličný časopis Nota bene, ktorý predáva 350 predajcov v 18 mestách na Slovensku. Predaj časopisu im dáva možnosť získať príjem, sebavedomie, sociálne kontakty a rozvíjať pracovné návyky.

Časopis tiež zvyšuje povedomie verejnosti o bezdomovectve a zameriava sa na sociálne a spoločenské výzvy mimo záujmu konvenčných médií. Priamo zapája ľudí bez domova pri tvorbe časopisu.
Od roku 2016 sa spolu s časopisom ako ďalšie produktu predávajú knihy napísané predajcami. Zahŕňajú rozprávky, knihy fotografií, príbehy, ktoré všetky súvisia s témou bezdomovstva. Pomáhajú zmeniť predsudky voči bezdomovcom.
Nota bene Podpora ľuďom bez domova zahŕňa aj poradenstvo, prístup k počítačom, internetu a telefónu, poskytnutie adresy pre korešpondenciu, príspevok na zakúpenie liekov alebo pomoc pro bono právnikov.

Nový projekt združenia – Nosiči batožiny – ktorý umožňuje poskytnúť prácu desiatim bezdomovcom, sa realizuje na hlavnej bratislavskej železničnej stanici. Nosiči batožiny sú vybranými predajcami časopisu Nota bene. Používajú ľahko rozpoznateľné uniformy. Úloha nosiča batožiny pomáha dvakrát. Pomáha pasažierom s ťažkou batožinou prekonať prekážky (dlhé schody bez výťahov a eskalátorov) a predajcovia Nota bene získavajú osobne obohacujúce zamestnanie a šancu splácať svoje dlhy a pomáhať iným.

Cieľové skupiny:
Ľudia bez domova, verejnosť

Názov organizácie:
Proti prúdu

Miesto realizácie:
Bratislava a 17 ďalších miest na Slovensku

Viac informácií:
www.notabene.sk