More Website Templates @ TemplateMonster.com - December 16, 2013!

Krok vpred


Cieľom programu KROK VPRED je znižovať riziká injekčného užívania drog a práce v sexuálnom biznise. Účinne vypĺňa medzeru medzi primárnou a terciárnou starostlivosťou o klienta. Kontaktní pracovníci pracujú s aktívnymi užívateľmi injekčných drog a osobami pôsobiacimi v sexuálnom biznise.

Ciele programu sú:
 • znížiť zdravotné a sociálne riziká užívateľov drog intravenózne prostredníctvom mobilnej terénnej sociálnej práce,
 • znížiť počet opakovaných používaných a zdieľaných injekcií prostredníctvom distribúcie sterilných injekcií a iného sanitárneho materiálu, aby sa eliminovala riziko ochorenia prenosom krvi medzi užívateľmi,
 • zvýšiť kvalitu života klientov prostredníctvom sociálnej pomoci a poradenstva,
 • minimalizovať počet nechránených pohlavných stykov užívateľov drog a osôb pracujúcich v sex-biznise a znižovať tak riziko pohlavne prenosných chorôb,
 • vyškolenie nových kontaktných pracovníkov s cieľom zabezpečiť kontinuitu práce v teréne,
 • zvýšiť kvalifikáciu a motiváciu kontaktných pracovníkov prostredníctvom pravidelného školenia, samoštúdia a dohľadu.

 • Súčasťou projektu je aj časopis STORMík, ktorý prináša informácie o časoch, miestach a možnostiach využitia týchto služieb, ako aj články o zdraví, drogách a právnych predpisoch. Klienti môžu priamo prispievať svojimi vlastnými príbehmi, básňami alebo kresbami. Alternatívne sa podieľajú na výbere aktuálnych tém pre budúce vydania časopisu.

  Cieľové skupiny:
  Užívatelia drog, osoby pôsobiace v sexuálnom biznise, verejnosť

  Názov organizácie:
  STORM

  Miesto realizácie:
  Nitra, Sereď, Trnava

  Viac informácií:
  http://www.zdruzeniestorm.sk

  POVEDALI O NÁS


  „Naša práca je založená na filozofii znižovania škôd, ktorej cieľom nie je presvedčiť klientov o absolútnej abstinencii, ale naučiť ich správať sa zodpovedne voči sebe, svojim blízkym a ich životnému prostrediu. Smeruje k ochrane verejného zdravia a zníženiu počtu bezplatných infekčných striekačiek. Zber použitých striekačiek je spôsob, ako predchádzať riziku chorôb prenášaných krvou, ako je hepatitída B a C, a HIV. "