More Website Templates @ TemplateMonster.com - December 16, 2013!

Radnička


Projekt združenia Inklúzia sa zameriava na podporu integrácie ľudí s mentálnym postihnutím na trh práce. Projekt pomohol vytvoriť chránenú dielňu Radnička, kaviareň v starom meste Bratislavy, ktorá poskytuje stabilnú a zmysluplnú prácu pre ľudí so zdravotným postihnutím. Radnička slúži ako kaviareň, organizujú sa tu workshopy zamestnávateľov a spoločností, prezentácia nových aktivít a produktov. Radnička ponúka zamestnanie šiestim zdravotne postihnutým čašníkom, ktorí dostali špeciálny výcvik a podporu, aby mohli rozvíjať svoje záujmy a podporuje ich aktívnu účasť v spoločnosti.
Radnička je obľúbeným miestom pre organizovanie tlačových konferencií, prezentácií, workshopov, rôznych podujatí a kultúrnych programov. Ponúka tiež catering pre malé recepcie, občerstvenie počas konferencií, seminárov a iných podujatí.

Jedenkrát ročne Radničkine trhy otvárajú priestor na prezentáciu a predaj produktov chránených dielní a zariadení sociálnych služieb na námestí Starej radnice v Bratislave. Návštevníci si môžu prezrieť a kúpiť ručne vyrábané výrobky z hliny, kovu, papiera, textilu, keramiky a drôtu, a ochutnať koláče z dielní, ktoré poskytujú stravovacie služby. Odborná porota hodnotí ich produkty a služby, najlepší výrobcovia sú ocenení na záverečnej prezentácii. Cieľom trhu je zviditeľniť prácu a aktivity osôb so zdravotným postihnutím a motivovať zamestnávateľov a firmy, aby využili príležitosť zamestnať ľudí so zdravotným postihnutím.

Cieľové skupiny:
Znevýhodnené skupiny na trhu práce, najmä osoby s mentálnym znevýhodnením

Názov organizácie:
Inklúzia

Miesto realizácie:
Bratislava

Viac informácií:
http://www.inkluzia.sk

POVEDALI O NÁS


“Naším hlavným cieľom je pomáhať znevýhodneným ľuďom žiť v komunite, tak aby mohli chodiť každý deň do práce a nájsť si svoje miesto nielen v chránených dielňach, ale aj na otvorenom trhu práce. Chceme tak ukázať príklady dobrej praxe."
Viera Záhorcová, predsedníčka