More Website Templates @ TemplateMonster.com - December 16, 2013!

Regionálne aktivity a medzinárodná dobrovoľnícka práca v oblasti zamestnateľnosti mládeže: občianstvo, zručnosti a zamestnanosť


Regional actions and international volunteering towards youth employability: Citizenship, Skills and Employment Tento experimentálny projekt sa zameriava na využitie regionálnej a medzinárodnej dobrovoľníckej činnosti na podporu angažovanosti občanov a sociálneho a profesionálneho začlenenia mladých ľudí z regiónu Provence Alpes Côte d'Azur (PACA).

KROK 1 - dva mesiace vo Francúzsku: intenzívna príprava na medzinárodné pobyty a plánovanie kariéry účastníkov (interkultúrna príprava, víza a pasy, vakcinácia, informácie o hostiteľskej krajine a príprava hostiteľskej organizácie na ich pobyt). Počas týchto dvoch mesiacov sa mladí ľudia zapájajú do regionálnych aktivít a štruktúr; cieľom je vybudovať profesionálnu sieť, v ktorej žijú, okrem toho, že prežívajú obohacujúcu mobilitu v zahraničí. Mladí ľudia si musia nájsť miestnu štruktúru, v ktorej chcú pracovať, aby rozvíjali svoju samostatnosť a nájsť projekt, ktorý spĺňa ich očakávania.
KROK 2 - tri mesiace dobrovoľníckeho pobytu v partnerskej organizácii v zahraničí. Dvaja dobrovoľníci s navzájom sa dopĺňajúcimi profilmi (jeden NEET a jeden absolvent so znalosťou miestneho jazyka) vycestujú do niektorej z krajín na inom kontinente. Podporu zabezpečujú spoločnosti Eurocircle a Eurasia Net.

KROK 3 - jeden mesiac vo Francúzsku po medzinárodnej mobilite dostávajú mladí ľudia od organizácie podporu pri rozvíjaní získaných skúseností počas projektových aktivít v regióne PACA a na medzinárodnej úrovni s cieľom identifikovať nové zručnosti a podporiť ich v ich úsilí smerom k trhu práce. Dostávajú vzdelávanie, spätnú väzbu, valorizáciu a podporu pri dosiahnutí profesionálneho začlenenia.


English Access Microscholarship Programme Beneficiaries of the project:
Mladí ľudia vo veku 18 až 25 rokov žijúci na juhozápade Francúzska v PACA regióne (Provence Alpes Côtes d’Azur).


Názov organizácie:
Partnerstvo tvorené medzi Eurocircle a Eurasianet, a Regional Council of Provence Alpes Côtes d’Azur

Miesto:
Marseille

Viac informácií:
www.eurocircle.info
www.eurasianet.eu

English Access Microscholarship Programme
POVEDALI O NÁS

„Občianska služba ma naučila cítiť sa doma kdekoľvek na planéte, bez ohľadu na hranice, urobila zo mňa svetoobčianku.”
Agathe, dobrovoľníčka v Togu


„Naučil som sa veľa o sebe a svojej prispôsobivosti. Vďaka tejto skúsenosti som stratil strach byť sám na novom mieste.”
Paul Adriendobrovoľník v Turecku


„Dobrovoľníctvo nám otvára myseľ a pomáha získať viac tolerancie, trpezlivosti, schopnosť zastaviť sa a prehodnotiť naše poznanie.”
Myriam, dobrovoľníčka v Libanone