More Website Templates @ TemplateMonster.com - December 16, 2013!

OBETNÝ BARÁNOK


Označenie osoby ako obetného baránka vyjadruje vylúčenie a stigmatizáciu, ktoré pretrvávajú v spoločnosti. Tento jav je jednou z príčin pocitu nespravodlivosti a prebúdza nenávisť a násilie. Byť obetným baránkom, ktorý sa sústreďuje na to, čo nás znepokojuje a za čo obviňujeme iných, nám dovoľuje pozrieť sa na veci s nadhľadom a zasmiať sa na našom vlastnom hneve.

Tieto workshopy zvyšujú povedomie a zabraňujú správaniu a stigmatizácii vedúcim k vylúčeniu prostredníctvom rozvoja predstavivosti a tvorivosti.

Projekt spája hru Ťava, lev, leopard, havran a šakal (adaptáciu hry Ťava a jej priatelia od Bidpaï) s diskusiou, tvorivým workshopom a divadelnou dielňou.

Cieľové skupiny:
Mladí ľudia vo veku 11 až 18 rokov navštevujúci strednú školu

Názov organizácie:
Compagnie Peanuts pôsobí od svojho vzniku v roku 2007 s cieľom skúmať mechanizmy násilia a vylúčenia prostredníctvom divadelných hier, čítania a kultúrnych projektov.
Miesto:
Bouches-du-Rhône

Viac informácií:
www.compagnie-peanuts.comWhat people say

“Sú obetní baránkovia nevyhnutný pre našu spoločnosť? Sú to časti mechanizmu, ktoré regulujú prirodzené násilie v každom jedincovi a spoločnosti? Tieto otázky kladieme nášmu mladému publiku, a paradoxne, mladí ľudia vnímajú tento fenomén viac realisticky ako dospelí. Radšej, ako tvrdiť, že predsudky sú zlé, sa snažíme nášmu publiku ukázať, že predsudky sú súčasťou každého človeka a je veľmi ťažké sa im úplne vyhnúť. Rozprávanie o nich predstavuje lepšiu cestu k ich zničeniu, ako vyhýbanie sa tejto téme. Práve o tomto je táto divadelná hra.
Magdi Réjichi, herec a režisér
English Access Microscholarship Programme - Exhibition and meeting with the photographer Sandra Calligaro