More Website Templates @ TemplateMonster.com - December 16, 2013!

Do hlbiny


Suited in depth Univerzita v Alicante sa neustále zameriava na integráciu prostredníctvom športu, tak ako je to v projekte Adaptados en profundidad, projekte potápania pre mladých ľudí so znevýhodnením v provincii. Podporovateľom tejto iniciatívy je časť univerzity v Alicante (ASUA) zaoberajúca sa aktivitami pod hladinou, ktorá umožnila 25 mladým ľuďom s mentálnym postihnutím využiť túto skúsenosť.


Úvodnú fázu projektu viedli štyri mesiace inštruktori z ASUA. Prvé stretnutia sa uskutočnili v bazéne na univerzite v Alicante. Cieľom bolo vytvoriť pokračujúci program potápania s cieľom integrovať rôzne skupiny zdravotne postihnutých ľudí v provincii Alicante. Počas kampane v rokoch 2014 - 2015 sa projekt, pôvodne plánovaný na obdobie od novembra do februára, predĺžil o štyri mesiace (do júna) a zvýšil sa počet stretnutí.


V roku 2016 organizácia rozšírila svoju činnosť, čím prekonala počet príjemcov z predchádzajúceho roka. V súčasnosti spolupracuje so siedmimi združeniami UPAPSA a celkovo plánuje 18 lekcií potápania, do ktorých zapojí viac ako 50 ľudí s mentálnym postihnutím.

Suited in depth V lete organizácia pripravuje presunutie aktivity z bazéna do mora. V súčasnosti rokuje s mestom Alicante s cieľom získať potrebné prostriedky na realizáciu projektu.

Projekt nadväzuje na predchádzajúce aktivity ASUA a Federácie podvodných aktivít vo Valencii (FASCV). V júli 2013 usporiadala FASCV v spolupráci s ASUA a Univerzitou v Alicante druhý školiaci kurz pre potápačov a inštruktorov špecializovaných v oblasti adaptovaného potápania v provincii Alicante za účasti dvadsiatich osôb. Neskôr ASUA usporiadala prvý Deň adaptovaného potápania so skupinou pätnástich zrakovo postihnutých mladých ľudí z organizácie ONCE. V novembri 2013 sa uskutočnil prvý kontakt medzi ASUA a osobami zodpovednými za UPAPSA, z ktorých vznikol tento program spolupráce.


Suited in depth Cieľové skupiny:
25 mladých ľudí s mentálnym postihnutím


Názov organizácie:
Oddelenie podvodných aktivít Univerzity v Alicante

Miesto:
Alicante

Viac informácií:
http://web.ua.es/es/actualidad-universitaria/2014/octubre2014/octubre2014-20-26/la-ua-lanza-adaptados-en-profundidad-una-iniciativa-de-buceo-adaptado-para-jovenes-discapacitados.htmlPovedali o nás

Podľa inštruktora a koordinátora ASUA Enrique Díaza je hlavným cieľom projektu
„že mladí ľudia objavia činnosť, ktorá s malými úpravami môže byť prístupná ľubovoľnej osobe nezávisle od jej zdravorného stavu".