More Website Templates @ TemplateMonster.com - December 16, 2013!

Tandem


Basket Beat Samospráva Santa Coloma a organizácie sociálneho dobrovoľníctva univerzity AFEV, v spolupráci s Diputacion Barcelona a Consejo Comarcal Barcelones, realizovali inovatívny projekt sociálneho a vzdelávacieho mentorstva s názvom Tandem, ktorý sa zameriava na mladých ľudí v povinnom stredoškolskom vzdelávaní, ktorým hrozí nedokončením školskej dochádzky.


Iniciatíva začala ako pilotný test v mestách Santa Coloma a Badalona a je založená na motivačnej podpore desiatich ohrozených mladých ľudí desiatimi dobrovoľníkmi z AFEV, ktorí sú študentmi Pedagogickej fakulty Universidad de Barcelona. Mladí ľudia z mesta Santa Coloma si vybrali pedagógov z inštitútov La Bastida a Torrent de les Bruixes a počas celého procesu na nich dohliadali vzdelávacie a sociálne služby mesta. Tandem je projekt sociálno-edukatívneho mentorstva, ktoré spája vysokoškolského študenta (mentora) a dieťa alebo mladého človeka v riziku sociálneho vylúčenia alebo v ťažkej situácii (sociálnej a/alebo osobnej) v kontexte formálneho vzdelávania. Dve hodiny týždenne počas celého školského roka študent (mentor) sprevádza mladého študenta v kľúčových okamihoch jeho vzdelávacej cesty, aby stimuloval jeho schopnosti, nezávislosť, sebadôveru a sebaúctu a motivoval ho k štúdiu.


Inovatívny aspekt projektu spočíva v podpore a pomoci študentov ohrozeným mladým ľuďom, ktoré sa odohrávajú v rámci známeho prostredia aj mimo neho.

Inovatívnou je aj metodológia tejto výmeny, ktorá sa realizuje prostredníctvom vzdelávacieho procesu na podporu kontaktov medzi komunitou a dobrovoľníkmi. Služba vzdelávania spája procesy učenia a komunitné služby v rámci jediného projektu, v ktorom sú zainteresovaní ľudia pripravení pracovať na skutočných potrebách svojej komunity s cieľom zlepšiť ich.


Podľa prieskumu, 91 % účastníkov projektu zaznamenalo zlepšenie a takmer 75 % sa zlepšilo významne, najmä pokiaľ ide o sebavedomie, motiváciu a budovanie vzťahov.
95 % účastníkov projektu bolo spokojných s podporou a 90 % rodín pokladalo podporu za prospešnú pre ich dieťa.
Všeobecný cieľ je dvojaký: po prvé, povzbudiť sociálne dobrovoľníctvo medzi vysokoškolskými študentmi, aby sa mohli zapojiť do aktivít proti nerovnostiam a pozitívne ovplyvňovať svoje osobné a odborné vzdelávanie a súčasne komplexne podporovať výchovu detí a mládeže (v ťažkostiach), aby sa stali účastníkmi vo vlastnom vzdelávaní (nielen ako príjemcovia), zameriavajúc sa najmä na ich problematické pozadie, a na zlepšenie rovnakých vzdelávacích a sociálnych príležitostí.

Basket Beat Cieľové skupiny:
Mladí ľudia zo povinného stredoškolského vzdelávania ohrození neúspechom v škole


Názov organizácie:
Santa Coloma a organizácia sociálneho dobrovoľníctva univerzity AFEV

Miesto:
Barcelona

Viac informácií:
www.gramenet.cat/es/scinfo/mas-info/article/en-marxa-un-projecte-innovador-de-mentoria-adrecat-a-joves-en-risc-de-fracas-escolar
www.afevbarcelona.wix.com/afevbarcelona#!projectes

POVEDALI O NÁS

„Tandem vytvára sociálne väzby, ktoré prebúdzajú záujem a cesty, ako začleniť mladé dievčatá a chlapcov z okolia."
Noemí Rocabert, riaditeľka školy Mestre Morera